کالری چیست؟ 0

اساس هر رژیم کاهش وزن بر کم کردن مقدار کالری مصرفی است.ولی معنی این کلمه چیست؟ واحدی برای محاسبه ارزش  انرژی غذا و همچنین انرژی موردنیاز بدن است. تعریف علمی از این کلمه میزان گرمای مورد نیاز برای بالا بردن دمای یک گرم آب به میزان یک درجه سانتی گراد است واحد معمولی که استفاده میشود کالری یا کیلوکالری است.همچنین ارزش انرژی در سیستم متریک بر اساس کیلوژول محاسبه میشود. که یک کیلو کالری برابر ۴/۲ کیلوژول است بنابراین برای تبدیل کیلو کالری به کیلوژول شما نیاز به ضرب ۴/۲ دارید.

میزان کالری مورد نیاز

بر اساس سن،جنس،میزان فعالیت و وزن افراد انرژی مورد نیاز آنها میتواند به طور قابل ملاحظه ای با هم اختلاف داشته باشد. میانگین انرژی روزانه مورد نیاز زنان در سنین ۱۹ تا ۴۹ سال ۱۹۴۰ کالری و برای مردان ۱۹ تا ۴۹ سال ۲۵۵۰ کالری در روز است.

کم کردن شدید کالری دریافتی بدن روش سالمی برای کاهش وزن نمیباشد. دانشمندان پیشنهاد میدهند که کاهش کالری دریافتی به ۶۰۰ کالری در روز برای کاهش وزن ایده آل بالای یک کیلوگرم (۲پوند) در هفته کافی است. بیشتر زنان حدود ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ کالری در روز (۱۵۰۰-۱۷۵۰ کالری در روز برای مردان) وزن خود را کاهش میدهند.رژیم های کمتر از ۱۰۰۰ کالری در روز بدون نظارت پزشکی توصیه نمیشود. برای این که این کار میتواند منجر به کاهش بافت عضلانی مثل بافت چربی شوند.

کالری چیست؟

کالری چیست؟

دوچرخه سواری بهترین نوع ورزش است مخصوصا اگر منظم ادامه پیدا کند. دوچرخه سواری میتواند در هر سنی و برای دوره های زمانی کوتاه یا بلند انجام شود.

کالری چیست؟

کالری چیست؟

نقش تمرینات ورزشی

اگر شما به کندی آب شدن چربی ها در بدن خود، علی رغم فعالیت شدید و پا زدن روی دوچرخه ثابت توجه کرده باشید،متوجه میشوید که بخودی خود، تمرینات ورزشی روش موثری برای ذوب کردن چربی های اضافه نیست. اما تمرینات در رژیم غذایی شما نقش دارد. اگر توأم با رژیم غذایی، ورزش نیز بکنید، آنچه سوخت و ساز میشود، بیشترچربی است تا عضله. ورزش موجب حفظ و اضافه شدن عضلات بدن میگردد. این عضلات از لحاظ سوخت و ساز فعالتر از چربی هستند،یعنی هرچه عضله بیشتری(به نسبت چربی) در بدن شما وجود داشته باشد، انرژی بیشتری در بدن شما به مصرف میرسد. ورزش کردن همچنین به بدن شما شکل و قدرت میدهد. شما برای ورزش کردن به دو بار ماراتن در هفته نیاز ندارید. کافی است تغییرات کوچکی در زندگی روزمره خود بدهید: به جای ماشین پیاده سرکار بروید یا به جای آسانسور از پله استفاده کنید.نکته مهم آن است که ورزش جزو زندگی روزمره شما باشد. از آن لذت ببرید. از کم شروع کنید و منظما، کم کم بر شدت(مدت زمان) آن بیفزایید. تمرینات ورزشی یکی از راه حلهای اساسی برای کنترل انرژی مصرفی بدن است.ورزش بر حجم عضلات شما می افزاید. عصلات از لحاظ سوخت و ساز فعالتر از چربی هستند و بر قدرت و شکیل بودن بدن شما می افزایند. هر چه بیشتر ورزش کنید ، بیشتر انرژی مصرف میکنید. بیشتر مردان استخوان بندی درشت تری نسبت به خانمها دارند و این بدان معناست که مردها انرژی بیشتر مصرف میکنند و حجم عضله بیش تری دارند.

کالری چیست؟

کالری چیست؟

جامعه کم تحرک

بسیاری از متخصصین تغذیه بر این باورند که علت چاقی روز افزون در دهه گذشته خوردن زیاد نیست بلکه کم تحرکی است. بیشتر اوقات فراغت ما صرف تماشای تلویزیون،ویدئو،بازی های کامپیوتری یا کاربری اینترنت میشود. فن آوری مدرن و دستگاه هایی که فعالیت بدنی را به جای انسان، به عهده میگیرند؛ متضمن فعالیت کمتر بدنی ما نسبت به قبل میباشند. متوسط تماشای تلوزیون در ۳۰ سال گذشته به ۲۷ ساعت در هفته رسیده و دو برابر شده است.

اشتراک.

پاسخ دهید