چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟ 0

محافظت از پوست خود در برابر آفتاب

یکی از مهم ترین راه ها برای مراقبت پوستتان محافظت از آن در برابر آفتاب است. یک عمر نور خورشید میتواند باعث افزایش چین و چروک و سایر مشکلات پوستی و نیز افزایش خطر ابتلا به سرطان پوست میشود. (پیشنهاد میکنم مقاله ““چین و چروک را از خود دور کنیم!” را نیز مطالعه کنید.)

برای حفاظت کامل در برابر نور خورشید از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

کرم های ضد آفتاب با spf  حداقل ۱۵ استفاده کنید. هر دو ساعت یکبار و بیشتر در هنگامی که شما عرق میکنید یا شنا میکنید.

چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟

چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟

راهکارهای مراقبت از پوست

به دنبال سایه باشید: بین ساعت ۱۰ صبح تا ۲ بعداز ظهر زمانی است که اشعه های خورشید قوی ترین حالت خود را دارند. در این ساعت ها از نور خورشید دوری کنید.

چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟

چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟

پوشیدن لباس های محافظ:  پیراهن آستین بلندی که بافت محکمی دارد بپوشید و از شلوار بلند و کلاه حصیری استفاده کنید.

همچنین مکمل لباس های شست و شو شده را در نظر بگیرید که در لباس یک لایه ی اضافی برای محافظت از اشعه ی ماورای بنفش برای شماره خاصی از ماشین لباسشویی  و یا لباس های ویژه خورشید و محافظ را که به طور خاصی برای جلوگیری از اشعه های ماورای بنفش طراحی شده بود.

چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟

چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟

سیگار نکشیدن: سیگارکشیدن باعث میشود پوست شما مسن تر به نظر برسد و کمک میکند به شکل گیری چین و چروک.

سیگار کشیدن رگ های خونی باریک کوچکی را در خارحی ترین لایه پوست ایجاد میکند که جریان خون را کاهش میدهد. این باعث خالی شدن پوست از اکسیژن و مواد غذایی که برای سلامت پوست مهم هستند میشوند. سیگار کشیدن نیز باعث صدمه زدن به کلاژن و الاستین و الیاف میشود که به پوست خاصیت استحکام و ارتجاعی میبخشد. علاوه بر این چهره شما هنگام سیگار کشیدن هنگامی که لب خود را استنشاق و چشمانتان را برای حفظ کردن دود جمع میکنید این کار به شکل گیری چین و چروک کمک میکند.

اگر سیگار میکشید، بهترین راه برای محافظت از پوست خود ترک است. با پزشک خود برای راهنمایی و یا کمک به شما در جلوگیری از استعمال دخانیات مشورت کنید.

 

اشتراک.

پاسخ دهید