لاغری و HMB 0

لاغری با HMB

HMB متابولینی از آمینو اسید لوسین، یکی از سه آمینو اسید زنجیره ای است. در دهه ۹۰ HMB به علت تاثیر بر عملکرد تمرینی بسیار شناخته شده بود و محققین متوجه شدند استفاده از آن در افزایش کلسترول خوب، حفظ عضلات در طول انجام رژیم غذایی و ساخت عضلات بدون چربی موثر است. محققین در تایوان مقدار ۳ گرم HMB را به مدت ۳ روز برای خانوم هایی که در رژیم غذایی کم کالری بودند، تجویز کردند و مشاهده کردند درصد چربی آن ها به مقدار یک درصد کاهش یافته و ۲,۲ پوند از وزن بدنشان بدون تاثیر منفی بر عملکرد تمرینی کاسته شد. به طور معمول لاغری و کاهش وزن بیش از سرعت معمول بر قدرت بدن تاثیر میگذارد، اما محققان تاثیر HMB را استثنا در نظر گرفتند. اگر در رژیم غذایی بسیار کم کالری جهت انجام مسابقه یا به هر علت دیگری به سر میبرید برای حفظ قدرت در حین کاهش وزن و کاهش چربی ۳ گرم HMB را در رژیم غذاییتان در نظر بگیرید و کاهش وزن بدون کاهش قدرت و تاثیر منفی بر عملکرد تمرینی را تجربه کنید.

لاغری و HMB

لاغری و HMB

دور کمر چقدر باشد خطرناک است؟

BMI که به معنی نسبت وزن به قد است از تقسیم وزن به کیلوگرم به مربع قد به متر بدست می آید. BMI پایین تر از ۱۸٫۵ به معنای کمبود وزن، ۱۸٫۵ تا ۲۴٫۹ به معنی نرمال و ۲۵ تا ۲۹ به معنی اضافه وزن میباشد. BMI بالاتر از ۳۰ فرد چاق و دارای اضافه وزن بالا را نشان میدهد. سازمان سلامت عمومی مقدار چربی زیاد شکم را به معنی دوری از سلامتی و خطرناک توصیف کرده است. حداکثر اندازه در نظر گرفته شده برای اطراف کمر به مقدار ۱۲۰ سانتی متر یا ۴۰ اینچ برای آقایان و ۳۵ اینچ یا ۸۵ سانتی متر برای خانم هاست. البته محققین کره ای دریافته اند که اعداد ذکر شده خطرات متابولیکی در کلیه افراد را در نظر نگرفته است. و با در نظر گرفتن امراض متابولیکی و دیگر عوامل، ۷۶ تا ۸۴ سانتی متر را برای خانم ها و آقایان بدون اضافه وزن و ۸۷ تا ۹۳ سانتی متر را برای آقایان و خانم های دارای اضافه وزن در نظر گرفتند. محققین بر این باورند این اعداد به طور واضح تری خطرات متابولیکی و قلبی عروقی را پیش بینی میکند.

بدنسازان عموما BMI بزرگتری نسبت به افراد عادی دارند بنابراین اعداد ذکر شده برای بدنسازان و ورزشکاران قدرتی قابل بررسی نخواهد بود.

لاغری و HMB

لاغری و HMB

برای لاغری چربی ها را در خانه به آتش بکشید

اگر از دویدن خسته شده اید و به دنبال راه های جدیدی جهت چربی سوزی، لاغری و انجام تمرینات هوازی هستید و یا فرصت و امکانات کافی جهت رفتن به باشگاه را ندارید. هوازی با وزن بدن را امتحان کنید. طبق تحقیقات اخیر محققین که تاثیر دو نوع هوازی را بر دو گروه از ورزشکاران با وضعیت بدنی متعادل آزمایش کردند. طی آن یک گروه از ورزشکاران به مدت بیست دقیقه با ۸۵ درصد توان روی تردمیل دویدند و گروه دیگر ورزشکاران تمرینات کراس فیت در مدت زمان تعیین شده شامل انجام بارفیکس به تعداد توان، ۱۰ تکرار شنا سوئدی و ۱۵ تکرار اسکوات را به مدت ۲۰ دقیقه انجام دادند. اگرچه زمان و شدت تمرینات در دو گروه یکسان بود، اما تمرینات کراس فیت با وزن بدن فشار قلبی عروقی بیشتری در ورزشکاران ایجاد کرد. اگر از انجام تمرینات با دستگاه های هوازی خسته شده اید یا فرصت رفتن به باشگاه را ندارید، میتوانید از این گروه از تمرینات جهت کسب تمرینات مهم بهره ببرید.

اشتراک.

پاسخ دهید