تاثیر ورزش بر لاغری 0

برای لاغر شدن فقط کاهش کالری کافی نیست، بلکه باید انرژی بیش تری مصرف شود. پس ورزش کنید. با این کار نه تنها کیلوهای اضافی را آسان تر کم میکنید بلکه اندام بهتری نیز خواهید داشت.

تاثیر ورزش بر لاغری

تاثیر ورزش بر لاغری

چربی کم تر، عضلات بیش تر

هرچه تحرک شما بیش تر باشد، میزان مصرف انرژیتان نیز بیش تر خواهد شد. حتی اگر ورزش مستقیما باعث کاهش وزن نشود، بخش ضروری در رژیم های کاهش وزن است. بعد از حدود ۴۰ دقیقه عضلات به تجدید انرژی نیاز دارند. آن ها این انرژی را از سوزاندن چربی های ذخیره شده در بدن به دست می آورند. علاوه بر آنکه در نتیجه ی ورزش سوختن چربی ها سریع تر میشود، حجم توده ی عضلانی نیز افزایش میابد پس با چربی کم تر و عضلات بیشتر اندامی متناسب تر و زیباتر خواهید داشت.

تاثیر ورزش بر لاغری

تاثیر ورزش بر لاغری

استرس کم تر، مواد سمی کم تر و اکسیژن بیشتر

با ورزش مرتب و منظم میتوانیم بر استرس غلبه کنیم. استرس باعث میشود حتی زمانی که گرسنه نیستیم برای فروکش کردن حالت عصبی مان به خوردن رو بیاوریم. استرس در نهایت با تاثیر بر سوخت و ساز بدن آن را کندتر میکند.

هنگامی که ورزش میکنید بدن همراه با تعریق، مقداری از مواد سمی را نیز دفع میکند. به همین دلیل هنگام ورزش همواره باید یک بطری آب در دسترس داشته باشیم تا ذخیره ی آب را جایگزین کنیم. بنابراین پس از ورزش اکسیژن بیشتری به بدن میرسد، سلول ها بهتر تغذیه شده و سیستم قلبی- عروقی تقویت میشوند.

تمامی این کارهای مفید باعث بهتر شدن حال ما میشود و احتمال خطر ابتلا به بیماری ها را کاهش میدهد.

تاثیر ورزش بر لاغری

تاثیر ورزش بر لاغری

…آیا میدانستید؟

تاثیر ورزش بر لاغری

تاثیر ورزش بر لاغری

*برای تاثیر بیش تر ، فعالیت های ورزشی  باید منظم انجام شود. به یاد داشته باشید  با ورزش کردن شما هم از نظر روانی و هم جسمانی احساس بهتری خواهید داشت.

*هفته ای دو بار به مدت طولانی و به مقدار کافی ورزش کنید. باید به بدن برای سوزاندن انرژی ذخیره شده را بسوزاند.

*ورزش منظم همچنین برای بهبود و حفظ سلامتی روانی و احساسی، در افرادی که احساس خوبی نسبت به خودشان ندارند، مفید است. علاوه بر آن در این افراد داشتن تحرک و احساس آرامش نیز اهمیت دارد.

*در ضمن ورزش برای افرادی که خجالتی یا کم رو هستند نیز مفید است.

اشتراک.

پاسخ دهید