چه ورزشی برای لاغری مناسب است؟ 0

چگونگی انتخاب یک ورزش مناسب برای لاغری

هنگامی که هدف، کم کردن وزن یا لاغری است همه ی ورزش ها ارزش یکسانی ندارند. فعالیتی را انتخاب کنید که تمام بدنتان را به تحرک وا دارد و انرژی را به طور مرتب و دراز مدت بسوزاند و مهم تر از همه این که ورزشی را انتخاب کنید که از انجام آن لذت ببرید. (پیشنهاد میکنم مقاله “تاثیر ورزش بر لاغری “را نیز مطالعه کنید.)

چه ورزشی برای لاغری مناسب است؟

چه ورزشی برای لاغری مناسب است؟

ابتدا لذت، سپس لاغری

برای این که ورزش در لاغری شما موثر باشد باید از انجام دادن آن لذت ببرید. اگر فعالیتی را انتخاب کنید که برایتان لذت بخش نباشد احتمال این که از آن دست بکشید زیاد است. علاوه بر آن باید ورزشی را انتخاب کنید که مناسب با روش و شیوه ی زندگیتان باشد: مکان های دور را برای ورزش کردن انتخاب نکنید تا مجبور نباشید برای رفت و آمد وقت زیادی تلف کنید. اگر کار شما زمان مشخص و منظمی ندارد، ورزشی را انتخاب کنید که برای انجام آن تابع زمان بندی خاصی نباشید.

چه ورزشی برای لاغری مناسب است؟

چه ورزشی برای لاغری مناسب است؟

فعالیت های منظم و متعادل

برای آن که ورزش به لاغر شدنتان کمک کند باید تمامی بدن و ماهیجه هایتان را به حرکت وادار کنید. برای رسیدن به این منظور، شنا، پیاده روی سریع، قدم زدن و دوچرخه سواری مناسب هستند. اسکیت را نیز اگر به عنوان ورزش انجام دهید، عالی است. اگر در مناطق کوهستانی زندگی میکنید از ورزش های دیگری نظیر پاروزنی یا اسکی غافل نشوید.

این نکته نیز اهمیت دارد که ورزش مقاوتی انتخاب کنید. چرا که برای موثر شدن ورزش باید تلاشی معادل، با مصرف انرژی بالا انجام شود. خلاصه این که در مسابقات ورزش های سنگین مثل وزنه برداری یا دو، ماهیچه ها ابتدا فقط قند میسوزانند و پس از آن در طول ورزش های منظم ، بدن شروع به سوزاندن چربی های ذخیره میکند. شما بلافاصله احساس میکنید که از یک سری واکنش ها بهره مند شده اید. چرا که نه تنها چربی های بدنتان را میسوزاند و باعث لاغری میشود، بلکه بدنتان از انرژی حاصله برای به پایان رساندن ورزش استفاده خواهد کرد. علاوه بر این ماهیچه های تحریک شده برای سوزاندن چربی ها، حریص تر میشوند و در نتیجه میزان انرژی مصرف شده بالاتر خواهد رفت.

چه ورزشی برای لاغری مناسب است؟

چه ورزشی برای لاغری مناسب است؟

…آیا میدانستید؟

*اگر برای مدت طولانی ورزش نکرده اید و درباره ی سلامتی خود مطمئن نیستید قبل از شروع هرگونه ورزشی باید با دکتر مشورت کنید. بعضی از ورزش ها با بعضی از بیماری ها در تعارضند، مثل مشکلات قلبی، کمر درد یا مشکلات مفصلی. دکتر با بررسی مختصر از وضعیت جسمانی شما، موارد احتیاطی و نیز مقدار مناسب ورزش متناسب با سلامتیتان را به شما پیشنهاد خواهد کرد.

*بعضی از باشگاه های ورزشی نیز برای ثبت نام از شما گواهی طبی دریافت میکنند.

اشتراک.

پاسخ دهید